Gdy zdarzy się wypadek

Na ulicach i szosach stale dochodzi do wypadków i niestety przynoszą wiele dramatów. Dlatego korzystamy z rozmaitych ubezpieczeń. Teoretycznie to skuteczne zabezpieczenie przed wielorakimi szkodami poniesionymi podczas kolizji. A jak jest w rzeczywistości?

Zdarzył się drogowy karambol, w którym uczestniczyłeś ty lub ktoś z najbliższych. Wszystko jest jasne i czekasz na wypłatę spodziewanej należności. W praktyce jednak ubezpieczyciel postara się żeby nie narazić firmy na szwank, bo to w końcu jest w jego planie finansowym. Po wypadku nie możemy czekać, aż wszystko rozwiąże się samo. Najlepiej zawczasu zorientować się, jakie kruczki prawne mogą działać z dobrym skutkiem. Radzimy skorzystać z popularnych teraz kancelarii odszkodowawczych.
W razie impasu rozstrzygnie sąd

To raczej niesprawiedliwe dla poszkodowanego, ale sprawy te nierzadko, mimo wielu zażaleń, prób komunikacji i nowych wniosków, mają swój finał przed sądem. Jest pewne, że firma ubezpieczeniowa ma bardzo dobrych adwokatów, których zadaniem jest dowiedzenie braku zasadności roszczeń pokrzywdzonego. Najlepiej zatem znaleźć równie kompetentne osoby i zlecić im działania we własnym interesie. To dziś dość proste – wpisz w okno przeglądarki online właściwe hasło z adresem, pod, którym mieszkasz, dajmy na to prawnik Łódź. Większość kancelarii umawia się na prowizję od wywalczonej kwoty, dzięki temu zatrzyma się na wysokim pułapie wypłaty świadczenia.

Zbierz dokumentację zdarzenia

Zdecydowanie lepiej będzie tak poprowadzić sprawę, by nie trafić na rozprawę – dobry radca poradzi Ci jak to się robi. Przy tym będzie niezbędna dokładnie skompletowana dokumentacja, jako podstawa wszelkich roszczeń. Pełnomocnik powinien wskazać co musi się na nią składać. Przyda ci się np. dokumentacja lekarska, fotografie, relacje świadków itp. Prowadzący twoją sprawę pokażą Ci też skąd wziąć dowody na poniesioną szkodę.

Nie gódź się na pierwszą z brzegu propozycję odszkodowania

Bardzo często zdarza się likwidacja szkody w której kwoty odszkodowania są poniżej wartości polisy. Nawet przy pierwszym piśmie z odwołaniem, złożonym jeszcze bez doradcy, możemy uzyskać dużo lepsze świadczenie. Zauważ, o ile więcej mógłbyś otrzymać przy poprowadzeniu sprawy przez specjalistów? Kiedy nie możesz pogodzić się z zaniżonym świadczeniem, zwróć się do radcy, czy można otrzymać wyższą stawkę.

Rekomendowane artykuły