Czy istnieje praca poza krajem, którą uda się połączyć z wypoczynkiem?

Prace sezonowe za granicą na pewno dają więcej zarobku niż w Polsce. Za Odrą poszukują osób do zbierania malin, szparagów, a do Francji warto udać się na zbiór winnej latorośli. Jednak nierzadko udaje się wyszukać inne opłacalne propozycje pracy za granicą. Coraz większą przewagę zdobywa zajęcie animatora czasu wolnego.

o jakiej pracy możesz pomyśleć?

Dla pozyskania pieniędzy na zrealizowanie ważnych projektów lub załatwienia najważniejszych potrzeb można wybrać podjęcie pracy poza krajem. Prace przy zbieraniu produktów rolnych w zachodnich krajach Europy niewątpliwie okazują się korzystniejsze. Nie warto zapomnieć, że należy pomniejszyć zysk o kwoty za mieszkanie i wikt. Jak zacząć zabiegi mające za cel pracę u konkretnego przedsiębiorcy, gdzie będziemy mogli liczyć na dobrą wypłatę? Dobrym sposobem jest wywiad u przyjaciół, którzy sprawdzili już odpowiednie miejsca.

Jak zrodziła się popularność animacji?

Niezłe miejsce wśród idealnych zajęć dzierży animowanie czasu wolnego. To nie tylko dobrze wynagradzana, ale i rozwijająca usługa, która odbywa się częstokroć w atrakcyjnym, wypoczynkowym kurorcie. Pomysłowość, zaangażowanie, łatwość nawiązywania kontaktów i wiele kolejnych pozytywnych właściwości udaje się wykorzystać przy organizacji wolnego czasu ludziom wypoczywającym podczas urlopów. Głowa zwolniona z troski o jedzenie i lokal (normą jest pokój w pensjonacie sprowadzającym go na miejsce) to wielki komfort w pracy w charakterze animatora czasu wolnego. Nie oznacza to, że opisywana jest tu niezbyt absorbująca praca. Najczęściej wymaga ona aktywności w ciągu wielu godzin, działając w sposób nienormowany.

Co zrobić, aby dostać taką pracę?

Zanim przystąpimy do wyszukania odpowiedniej oferty, powinniśmy przygotować się do tej profesji. Podobne kursy odbywają się w wielu miastach w Polsce, najlepiej wpisać w okno wyszukiwarki hasło np. kurs animatora Poznań, wtedy przekonamy się, że nawet w jednym mieście wybierzemy spośród paru ofert. Jeden weekend – tyle wystarczy do zdobycia wiedzy, jeśli chodzi o tę pracę. Żeby dostać posadę, należy przystąpić do procesu rekrutacji w wybranej przez siebie firmie, która najczęściej jest na wiosnę. Dlatego kurs animatora (Poznań, Kraków czy Łódź szkolą mniej więcej w tym samym czasie) najlepiej zaplanować z dużym wyprzedzeniem, by być przygotowanym na wiosenną rekrutację i przychodzący zaraz po niej sezon letni. Nie możesz zapominać o doskonaleniu języka angielskiego lub innego, jeśli posiadasz jego podstawy.

Rekomendowane artykuły