Zadaszenia tarasów czyli jak cudownie spędzić czas w ogrodzie

W ostatnich latach wyjątkowo przeważnie nie mieliśmy okazji regenerować się w zieleńcu. Parasol w ogrodzie nie zapewniał porady z nagłymi ulewami. Nawet półgodzinna ulewa burzyła plany balangi plenerowej. Podczas dusznego nasłonecznienia parasole nie dawały ukojenia. Nie byliśmy w stanie napawać się naszym ogrodem gdyż na przemian lało oraz parzyło.

Funkcjonalny oraz bardzo solidny taras z gotowych do montażu modułów

Pragnąc profesjonalnie przygotować się do zmiennych warunków pogodowych na przyszłe lato należałoby zamontować taras z gotowych konstrukcji z aluminium Stimeo. Wystarczy przygotować podłoże oraz drugie drzwi (jeżeli nie przewidzieliście ich podczas budowy budynku ) – reszta tarasu dojedzie do was gotowa do montażu. Taras posiada wzmocniony, aluminiowy stelaż, który w nieskomplikowany sposób umocujemy do podłoża. Całość po zamontowaniu nie zasłania krajobrazu, za to doskonale chroni przed nagłą zmianą pogody. Dzięki zadaszeniu tarasu, przelotny deszcz, nie będzie już argumentem by uciekać do domu.

Taras z ruchomych płyt – wyjątkowa funkcjonalność

Przeźroczyste zadaszenia tarasów będą świetną propozycją dla tych, którzy lubią czytać książki delektując się zielenią, dodatkowo mając pewność, iż przelotny deszcz nie przegoni ich do domu. Aby uniknąć bagna, tarasy są specjalnie orynnowane. Regenerując się w rozkładanym fotelu możemy patrzeć na chmury lub gałęzie drzew – dach tarasu składa się z ruchomych płyt, które w kilka sekund mogą się otworzyć czy zamknąć. Aby zapewnić sobie odpoczynek bez grzejącego słońca wystarczy do całości budowli dodać ogrodową żaluzję.

Pierwsze promienie słońca na nowym tarasie

Zadaszony taras zagwarantuje nam, że nadchodząca wiosna oraz lato będzie okresem głębokiego relaksu bez potrzeby uciekania do domu w przypadku zmiany aury pogodowej. Wystarczy dobrać wymiar właściwy do naszych potrzeb oraz miejsca przed budynkiem, wykonać podłoże oraz zdecydować się na ekspresowy montaż z gotowych segmentów.

To takie proste!

Od dziś jest to miejsce, w którym uda się nawet niezapowiedziana balanga plenerowa.

Rekomendowane artykuły