Metal kontra drewno – z czego najlepiej zbudować domek narzędziowy?

 

Wciąż rozmyślasz o osobnym miejscu przeznaczonym na narzędzia i sprzęt ogrodniczy? Jeżeli wahasz się nad postawieniem nowego budynku w ogródku, wybierasz między budową blaszanej pracowni a tym, co może Ci dać drewniany domek narzędziowy. Patrząc na swoje wybory, musisz wymienić korzyści, jakie oferuje przede wszystkim drewno. Mocne argumenty przemówią ku cechom drewna – tradycyjnego surowca, który ma dodatkowo mnóstwo korzystnych właściwości.

Zezwolenie na konstrukcję w ogrodzie a domek narzędziowy

Pierwszą sprawą, mając na uwadze postawienie domku ogrodowego, jest wydanie zgody na budowę. Gdy wybierzesz konstrukcję z innego tworzywa, być może przedtem będziesz musiał zdobyć pozwolenie na budowę. Jedną z zalet domków z drewna jest prawie stuprocentowa wolność postawienia bez pozwolenia, gdyż taki budynek nie potrzebuje fundamentów.

Estetyka domków narzędziowych

Warsztat stanie się częścią obrazu twojego ogrodu na lata, zatem powinieneś zyskać przeświadczenie, że jego widok nie zepsuje odczuć twoich najbliższych. Odpowiednio wkomponowany w przestrzeń, z pewnością będzie miał w sobie więcej uroku od blaszaka. Niewątpliwie możesz również o wiele łatwiej i przyjemniej dla oka nadać całemu budyneczkowi wygląd zharmonizowany z tłem. Możesz pomalować lub zabarwić drewno, by dopasować ściany do ogólnego wyglądu lokalizacji.

Domek narzędziowy? Nic prostszego!

Drewniany domek narzędziowy można postawić łatwiej niż jego metalowe, plastikowe lub betonowe sobowtóry. Gdybyśmy zrobili odpowiednie badanie rynku, drewniane projekty sprzedaje się najczęściej w elementach do własnoręcznego montażu. Oczywiście jeśli nie wchodzi to w rachubę, wielu producentów oferuje dodatkową usługę wzniesienia konstrukcji na twoim terenie. Montaż to kwestia połowy dnia, więc bez zwłoki można od ręki wziąć się do aranżacji nowej przestrzeni pod dachem w twoim ogrodzie.

Kolejny plus to coś dla osób, które chcą spędzać w nowym pomieszczeniu mnóstwo czasu, także podczas niskich temperatur na zewnątrz – drewno rewelacyjnie zatrzymuje chłód na zewnątrz. Zimą pomieszczenie z drewna okaże się dużo cieplejsze niż podobne ograniczone ścianami z metalu lub betonu.

Teraz decyzja o tym które budynki do ogrodu będą lepsze dla wszystkich twoich domowników powinna być dla wytrawnego ogrodnika o wiele prostsza, o ile nie jasna jak słońce!

   

Rekomendowane artykuły