Porada prawna i psychologiczna bez opłat – jak do nich dotrzeć?

Kiedy zdarzają się problemy, nie powinniśmy z szukaniem rozwiązań. Najczęściej porada prawna wiąże się także z pomocą psychologiczną – w związku z tym, że sprawy z jakimi musimy się borykać są złożone i niełatwe. Skąd oczekiwać wyciągniętej ręki w przypadku nagłego zdarzenia?

Sięgnij po telefon i wybierz numer Niebieskiej Linii

Miejsce, w którym na pewno nie utkwimy samotni z naszymi problemami, to telefon zaufania Niebieskiej Linii. Gdy mamy kłopoty i potrzebujemy szybkiej wsparcia czy tylko rozmowy, warto zadzwonić pod nr 116 123. Niebieska Linia to wypróbowany standard działania, który uratował wiele ludzi w kryzysowych momentach ich egzystencji. Nie zawadzi zachować gdzieś tego numeru, a także kolejnych liczb do komunikowania się z telefonem zaufania 800 120 002. Dzięki nim będziemy mogli porozmawiać problem w dialogu z dyżurującą osobą, która pomoże i pokieruje wszystkim w optymalny sposób. Jest on przeznaczony dla wszystkich dotkniętych przemocą wśród bliskich. Dzwoniąc pod któryś z podanych kontaktów na pewno trafimy na wsparcie psychologa, a fachowcy dadzą nam wskazówki, jakie działania związane z prawem warto podjąć, kiedy te wskazówki są nam niezbędne.

znajdź całkowicie darmowy punkt pomocy prawnej

W Polsce teraz mamy do dyspozycji ponad tysiąc punktów z bezpłatną pomocą prawnika. To tam w razie kłopotów da się skorzystać z pomocy adwokatów, którzy nie pobierają za swoje usługi zapłaty. Jeśli mamy kłopoty w niejasnej w świetle kodeksów kwestii, można w wyszukiwarkę wprowadzić frazę np. „adwokat sprawy rodzinne łódź„, aby namierzyć jurysty, specjalizuje się w tej tematyce. Gdy jednakże nie znajdziemy pod taką frazą dobrego prawnika, który zajmie się przedstawionym problemem, należy poszukać najbliższego biura darmowej porady prawniczej, a tam z całą pewnością dostaniemy doradztwo i wsparcie. Należy pamiętać, że jeżeli nie starcza nam finansów, dostaniemy obrońcę z urzędu.

Psychologiczne porady w sieci

Gdy nie zamierzamy korzystać z pomocy Niebieskiej Linii, warto spróbować pomocy psychologicznej przez internet. To rzecz bardziej nieco złożona, ponieważ u nas strony tego typu nie osiągnęły jeszcze wielkiego zainteresowania – za to zagraniczne strony posiadają funkcję tzw. słuchacza, który mówi po polsku. Nie będziemy mieć pewności, czy konsultujemy się z magistrem psychologii, lecz użytkownicy takich serwisów chwalą sobie okazję do zwierzenia się komuś ze swoich kłopotów. Dodatkowo można odwiedzić swojego lekarza i poprosić o skierowanie do psychologa – wtedy jego praca nie będzie nic kosztować.

Rekomendowane artykuły