Wieloletnia praca na jednym stanowisku może być monotonna. Sporo pracowników w takiej sytuacji rozmyśla o awansie. Nie ma nic złego w dążeniu do wyższego stanowiska, a co za tym idzie, wyższego wynagrodzenia. Żeby zdobyć awans, kierownik musi dostrzec, że podwładny jest zaangażowany oraz oddany temu co robi.
Od czego rozpocząć starania o lepsze stanowisko?
Gdy pojawi się wakat na stanowisko kierownicze, może być już za późno na starania. Działania w kierunku osiągnięcia awansu trzeba rozpocząć dużo wcześniej. Po pierwsze – szkolenia. Osoby, które starają się o stanowisko kierownicze, mogą znaleźć szkolenia dla kierowników, które nauczą zarządzania podwładnymi, planowania oraz organizacji pracy, a dodatkowo motywowania pracowników.Obok dokształcania się, szczególnie znaczącym elementem jest pokazanie zaangażowania oraz zainteresowania projektami. Ważne jest, żeby nawiązywać dobre relacje ze współpracownikami, być elastycznym oraz kreatywnym.Nawet jeżeli w firmie nie zanosi się na stworzenie wakatu na wyższym stanowisku, można poszukać takiego w innej korporacji.Dlatego należy inwestować we własny rozwój.
Jak awansować na stanowisko kierownicze?
Stanowisko kierownicze to z pewnością większa odpowiedzialność, zatem trzeba się przygotować do pełnienia owego wakatu.Atrakcyjnym rozwiązaniem mogą okazać się szkolenia dla kierowników. Dzięki nim, człowiek ma możliwość dokładnie poznać się ze specyfiką pracy na kierowniczym stanowisku. Aby uniknąć starć ze współpracownikami, należy odpowiednio wcześnie obmyśleć strategię działania. Pragnąc ułatwić sobie stosunki ze współpracownikami trzeba poprawić sztukę negocjacji czy asertywność. W nauce takich zdolności z pewnością pomogą szkolenia dla kierowników. Dobry manager musi posiadać kilka podstawowych cech. Najistotniejszymi z nich są: racjonalne oraz profesjonalne podejście do obowiązków, obiektywizm w podejmowaniu decyzji oraz otwartość na nowe projekty.Na dodatek, przyszły manager musi być pracowity, przewidujący. Powinien umieć przyznać się do błędu i myśleć analitycznie.Oprócz pokazania pracodawcy własnego zainteresowania i dokształcania, należy przeprowadzić z pracodawcą rozmowę o chęci rozwoju.