Dresówka – co to za materiał?

Dresy wciąż cieszą się sporą popularnością. Od dawna dzianina dresowa wykroczyła poza przestrzeń wyczynu i doszła do głosu w normalnym zastosowaniu. Elementy z dresówki nosi się zarówno w nieobwiązujących stylizacjach, jak i przy eleganckich okazjach.

Czym charakteryzuje się dresówka?

Dzianina dresowa jest dostępna w wielu kolorach i fasonach, a ilość na rynku tego materiału jest bardzo duża. Dobrze się sprawdza w użyciu, ponieważ jest całkiem przyjazna w użyciu i stuprocentowo przewiewna. Sprawdza się jako odzież tak dla dzieci, jak i ich rodziców.

Dzianina dresowa powinna być zrobiona z bawełny z udziałem syntetyków. Wyróżnia się elastycznością i dobrą cyrkulacją powietrza. Z tego powodu ubranie z takiego materiału nadaje się na chłody i gorętsze dni. Występuje w różnych przedziałach grubości. Mamy dwie odmiany tego półproduktu: to dzianina dresowa drapana i pętelkowa, zwana również niedrapaną. Dresówka drapana i niedrapana może różnić się także pod względem rodzaju splotu, składu i gramatury. Dzianina pętelkowa może mieć często domieszkę elastanu lub lycry. Z kolei drapana zawiera domieszkę poliestru, przez co jest elastyczna i odporna na odkształcenia.

Dresówka drapana

Dresówka drapana to tkanina gruba, miękka oraz o wysokiej gramaturze. Po odwrotnej stronie przechodzi w typowy, przyjemny w dotyku meszek. Z tego powodu produkuje się z niej to, co skłania nas do wtulania w odzież – grube bluzy i spodnie, ale też konfekcję Na głowę i szyję, a nawet podszewki. Składniki tej dzianiny to przędza bawełniana z dodatkiem poliestru lub elastanu. Zdarzają się też partie bez udziału syntetyków.

Dzianina dresowa pętelkowa

W odróżnieniu od poprzedniczki u poprzedniczki po lewej stronie tej dzianiny możemy zobaczyć drobne pętelki. Dresówka niedrapana powinna być miła w dotyku, wytrzymała – pasuje do wielu rodzajów ubrań. Da się z niej wyprodukować bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy, odzież dla niemowląt oraz dzieci. Da się ją kupić w wersji rozciągliwej, czyli z elastanem – oraz bez zawartości elastanu. Jeśli mamy w niej wyłącznie

 

Rekomendowane artykuły