Jakiego typu akcesoria dla dziecka do szorowania?

Kąpiel dziecka w pierwszych dniach życia to zazwyczaj stres dla nowo upieczonych rodzicieli. Zachodzi niepokój, by nie sprawić niemowlakowi szkody, dlatego, że maluszek zdaje się wątły i delikatny. Mimo wszystko nie tak wielki stres jak go malują, wystarczy zakupić do tego właściwe artykuły i nabranie nieco wprawy.

Jakie są niezastąpione rekwizyty do czyszczenia?

Na początku trzeba zorganizować wanienkę jak też siedzisko lub leżankę do pluskania. Wygodnie jest pielęgnować noworodka, gdy misa jest umieszczona na wsporniku. Tym samym rodzice mają odciążone kręgosłupy. Poza tym niezbędny jest ręcznik z kapturkiem, którym można szybko opatulić syna, aby nie zmarzło. Odpowiedni będzie ręcznik z okryciem głowy z naturalnego materiału typu frotte, ponieważ jest miły i bardzo dobrze chłonie ciecz. Na chwilę obecną posiadamy bardzo duży wybór środków do szorowania dla maleństw, nie trzeba kupować zbyt wielu kosmetyków. Najwłaściwszy będzie środek dwa w jednym, do ciała i włosków. Do przeprowadzenia odpowiedniej wody przyda się termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po szorowaniu wygodnie jest trzymać umieszczone w zasięgu ręki wszelakie tekstylia do nawilżanie naskórka maleństwa. Są to: balsam bądź natłuszczacz, smarowidło na odparzeliny, zadbane ubranko, pieluchy wielorazowe, ssak do nosa, grzebyk do głowy.

Jak musi odbywać się kąpiel dziecka?

Na początku powinno się zorganizować wszystkie konieczne tekstylia do pielęgnowania. Dolać roztwór myjący do balii i poznać jej temperaturę. Woda ma mieć około 37 stopni. Na dół misy lub na matę do kąpieli kładzie się kawałek szmatki oraz nalewa się mało pianki. Jeśli wszelkie kwestie są zrobione, należy powoli wkładać dziecko do misy, gdy nie mamy maty ani leżaczka, konieczne jest podtrzymywać maluchowi główeczkę.

Początkowe kąpiele mają być kilkuminutowe, wystarczy pochlapać dziecko ostrożnie roztworem kąpielowym. Skroń trzeba obmyć gazikiem zamoczonym w bardzo ciepłej, przegotowanej cieczy. Kiedy maluch jest już pachnące, zawijamy je w położony wcześniej na półce lub też innym specjalnym miejscu ręcznik z okryciem głowy i dokładnie osuszamy naskórek dziecka. Czyścimy miejsce po odciętej pępowinie i nos pociechy, smarujemy naskórek specjalnym preparatem i kremem na odparzeliny, natomiast kolejno nakładamy pieluchomajtki oraz nakładamy ubranko. Następnie szczotkujemy główkę, przede wszystkim jeżeli noworodek ma dużo włosów.

Rekomendowane artykuły