Pranie odzieży

Każda młoda mama powinna wiedzieć, że podczas prania delikatnych ubranek dla dzieci nie możemy zapominać o zachowaniu odpowiedniej ostrożności, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia malucha. Kiedy tak naprawdę pranie znów stanie się proste? Zazwyczaj dopiero wówczas, gdy malec skończy 3 latka.

Tylko niektóre pralki posiadają specjalne programy stworzone w celu ułatwienia życia zapracowanym mamom. Ponieważ nie każdy posiada sprzęt stworzony do prania maleńkich elementów garderoby, najbezpieczniej inwestować w ubranka dla dzieci z materiału, który jest odporny na wyższe temperatury oraz rzadko się kurczy, jak np. bawełna.

Delikatne ubranka dla dzieci umieszcza się zazwyczaj w pralce ustawionej na temp. 60 stopni. Z biegiem czasu, wraz z nadejściem trzeciego miesiąca, powinniśmy obniżyć temp. do 40 stopni, która jest wystarczająca do usunięcia z tkaniny bakterii czy innych alergenów. Organizm każdego malucha z każdym dniem tworzy własną florę bakteryjną.

Dopóki dziecko nie ukończy roku, bezwzględnie powinniśmy stosować do prania ubrań dla niemowląt bezpieczny i sprawdzony proszek hipoalergiczny. Ma on w swoim składzie znacznie mniej sztucznych substancji. Innym rozwiązaniem może być proszek do prania z glinką o właściwościach zmiękczających tkaninę.

Dodatkowo należy zawsze czytać symbole na metkach ubranek dla dzieci. Co na nich znajdziesz? Po pierwsze wskazówki na temat sposobu prania oraz jego maksymalnej temperatury. W jaki sposób je interpretować?

Symbol miski z wodą wskazuje temperaturę, zależnie od rodzaju tkaniny.
Symbol miski z poziomą kreską na dole występuje w przypadku wyjątkowo delikatnych tkanin. Do stosowania takich materiałów przeznaczone są specjalne programy.
Symbol miski i dłoni świadczy o tym, że konkretną rzecz musimy wyprać ręcznie.